Dva boda iz Osijeka

Nakon dva derbija na domačem terenu gostovali smo u Osijeku kod ekipe Kandit-Premijera koja se ove godine bori za opstanak u elitnom društvu hrvatskog kuglanja. Bili smo svjesni činjenice da smo u toj utakmici izraziti favorit, ali isto tako da smo se potrošili u protekla dva susreta i da nas čeka rasterećeni domačin na vrlo teškoj kuglani koja nam baš i ne odgovara. Ipak nakon sitnijih problema koje nam je predstavljala kuglana, trojac u prvom bloku (Funda-A.Kovač-Benčević) sigurnom igrom donosi nam prednost od 2:1 uz 15 čunjeva na našoj strani. Drugi blok (Fučkar-Galjanić-Milinković) je također dobio 2:1 u poenima ali je razliku podigao na 93 čunja. Epitet igrača utakmice svakako pripada Damiru Fučkaru koji je uz odličnu igru jedva prešao granicu od 600 čunjeva (603). Kao svojevrsni raritet valja spomenuti i nastup Brune Milinkovića koji je do konačnih 586 čunjeva došao bez i jedne devetke.


Ekipa Kandit-Premijera odigrala je u granicama svojih mogućnosti koja svoje bodove spasa treba tražiti u susretima sa klubovima iz donjeg dijela tablice. Najiskrenije im želimo da u tome uspiju jer klub takve tradicije zaslužuje nastupanje u prvoj ligi.

Standings
1 ZAPREŠIĆ 32
2 ZADAR 29
3 MERTOJAK 26
4 BJELOVAR 19
5 OSIJEK 17
6 POŠTAR 16
7 VELEBIT 15
8 ZABOK FROZY 13
9 GRMOŠČICA 11
10 POLIČNIK 2